e-zahradnik.cz

Třešeň krásně kvete, plody takřka nejsou

Dobrý den, na zahradě máme krásnou, cca 7 let starou třešeň, odrůdu bych si typnul Burlat. Každé jaro krásně vykvete, načež spousta květů zaschne a plodů je pak velmi málo. Mám toto přisoudit špatnému opylení nebo škůdci? Sousedi mají 3 staré třešně, které mají každý rok plodů spoustu. Jedná se však o jinou odrůdu. 30let stará višeň rovněž trpí zasycháním květů, ovšem plodů má celkem hodně.
V případě špatného opylení mi z nedostatku místa nezbývá nic jiného, než roubovat. Podle čeho volit odrůdu?
Děkuji za odpověď

Václav - 08. 06. 2012 - 18:36:25

Přidejte odpověď
* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

* Jméno:

  E-mail:

* Text:

  Obrázek:

(Pouze formát jpg, max. šířka 640px)

Vyplňte "nospam"
(Ochrana proti spamu)

   Pravidla pro přidání otázky (odpovědi)

Zobrazit odpovědi: 1-20   

Dobrý den.
Odrůda Burlat patří mezi nejkvalitnější rané třešně.Je však cizosprašná a bohužel na ptáčnici i méně plodná.Nejlepším opylovačem je pro ni taktéž raná a ve stejnou dobu kvetoucí odrůda Rivan.Pokud bohatě kvete,vidím absenci plodů buď ve špatném počasí v době květu,ale nejpravděpodobnější se jeví nedokonalé opylení.Pokud sousedovy třešně nekvetou ve stejnou dobu,nejsou vhodným opylovačem.Naroubujte do horní části koruny Burlatu odrůdu Rivan a mělo by to být v pořádku.Rozšíří se vám tímto i sběr třešní.Rivan je nejranější (1 týden) a Burlat zraje o 10 dnů později.

Josef Zavřel - 25. 06. 2012 - 09:13:51

Dobrý den,mám třešen,která každý rok kvete,ale následně květy odpadnou a žádné třešně nejsou. Co s tím

kotalikova - 19. 06. 2012 - 12:58:48

Zobrazit odpovědi: 1-20   

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavu

Foto: Eva Sýkorováe-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.