e-zahradnik.cz

Pomeranč / Pomelo / Citron, opadává, schnou větve, neplodí.

Ahoj,
již řadu let pěstuji viz nadpis. Koupeno v Kruhu, roubováno. Nějaké zkušenosti již mám, ale stále dokola se dějí nemilé věci, u kterých jsem ani za roky neidentifikoval problém.

Pomerančovník: Zatím nejúspěšnější, již plodil i obří pomeranč. Nyní ale kompletně opadal, hned nasadil nové listy, ale ty po cca týdnu začali také opadávat. Jedno odvětví větví dokonce úplně uschlo až k "roubu" viz obrázek - toto stejné se mi stalo s Kumquatem, ale ten bohužel uschl kompletně k roubu a poté umřel. Pomeranč nyní nasadil nové svěží listy, ale zajímalo by mě proč jeho 1/2 úplně uschla.

Pomelo: vždy vykvete mraky květů příkladem 150, krásně kvete, voní, ale poté veškeré květy opadají a tak stále dokola. Nevím, zda nemám většinu květů odstranit, aby měl sílu na alespoň 1 plod, jenže poté by se zřejmě neopylil. Listy mu standardně rostou zkroucené, ale napadený ničím není.

Mrazuvzdorný Citrón: žloutnou mu listy, používám hnojivo se železem, ale stejně, vyrostou, zežloutnou, opadají.

A poslední problém Škvoři. Vždy na jaře bydlí v podmiskách, lezou po rostlinách a žerou listy, zní to divně, ale je to tak. Zbavit se jich je peklo, mám doma kocoura, tak nemůžu všude sypat nástrahy. Petka s olejem zabrala minimálně, lepové pásy akorát poškozují kmeny citrusů (vsakává se lepidlo do stonků).

Kdyby měl někdo čas, budu rád za odpovědi. Díky.

Aleš - 15. 08. 2018 - 14:12:57

Přidejte odpověď
* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

* Jméno:

  E-mail:

* Text:

  Obrázek:

(Pouze formát jpg, max. šířka 640px)

Vyplňte "nospam"
(Ochrana proti spamu)

   Pravidla pro přidání otázky (odpovědi)

Zobrazit odpovědi:

Zobrazit odpovědi:

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavu

Foto: Eva Sýkorováe-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.