e-zahradnik.cz

hubení slimáků roztokem zel.skalice

Na slimáky prý platí 30% roztok zelené skalice ,aplikace 2x za noc. Nemůže to mít negativní vliv na rostliny? Prosím o názor. Díky.

Mastoušková Silvestra - 11. 06. 2007 - 14:58:50

Přidejte odpověď
* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

* Jméno:

  E-mail:

* Text:

  Obrázek:

(Pouze formát jpg, max. šířka 640px)

Vyplňte "nospam"
(Ochrana proti spamu)

   Pravidla pro přidání otázky (odpovědi)

Zobrazit odpovědi: 1-20   

K oxidaci na síran železnatý asi nedojde, neboť sama zelená skalice je síran železnatý. Používat 30%ní roztok, tedy prakticky nasycený, je asi nesmysl. Na 10 litrovou konev byste potřebovala 3 kg skalice. Kolik by toho asi bylo na celou zahradu?

Miloš Vysloužil - 09. 12. 2011 - 12:08:01

Zelená skalice se používá jako součást přípravku Antimech na likvidaci mechu v trávníku. Vliv železnaté soli na slimáky využívá přípravek Ferrampol, ale jde o přípravek k požití a jedná se o fosforečnan. Rostlinám by postřik 30% roztokem mohl uškodit, zkuste pokusně stříkat jen plochy kolem záhonů, kudy slimáci lezou. Zda to působí dotykově nevím, rád bych znal vaši zkušenost. Domnívám se, že dojde celkem rychle k oxidaci na síran železnatý a u půdy s dostatkem vápníku pak vazbě na síran vápenatý a oxid železa, který bude asi neúčinný.

Kožešník Miloš, ČZS - 17. 06. 2007 - 23:43:15

Zobrazit odpovědi: 1-20   

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavu

Foto: Eva Sýkorováe-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.