e-zahradnik.cz

HROUDY V HLÍNĚ

Prosím o radu jak se zbavím větších kusů hlíny. Potřebovali jsme srovnat terén kolom domečku a tak jsme si nechali přivézt hlínu,ale je to samá hrudka a tak nevím zda se stím dá něco dělat. Moc prosím o radu....Díky mooooc

ALI - 19. 04. 2007 - 14:11:00

Přidejte odpověď
* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

* Jméno:

  E-mail:

* Text:

  Obrázek:

(Pouze formát jpg, max. šířka 640px)

Vyplňte "nospam"
(Ochrana proti spamu)

   Pravidla pro přidání otázky (odpovědi)

Zobrazit odpovědi: 1-20   

Dobrý den,jestli vás je?tě trápí hroudy hlíny, mám zku?enost -nechat je zmrznout, na jaře se rozpadnou.

A. Stehlíková - 15. 10. 2007 - 21:03:09

Dobrý den.Kdy? u? Vám takovou hlínu přivezli,nevím jak velké hroudy to jsou,rozvezl bych ji po terénu,zhruba ji rozhodil a za občasného kropení či pode?ti(a? trochu prosákne)bych ji ?eleznými hráběmi postupně rozmělnil a srovnával terén.Pokud to není horní hlína(ornice),stejně ji musíte přivést a povrch na hotovo dorovnat ornicí,aby jste tam mohli vysét trávník,či vysázet cokoliv jiného.Vrstva kvalitní hlíny by měla po sednutí být alespoň 30cm.Na kvalitu horní hlíny pokud to bude mo?né,předem dohlédněte,aby nebyla hroudovitá,ale také kontaminována.Hodně úspěchů.

Jos.Zavřel - 20. 04. 2007 - 16:05:48

Zobrazit odpovědi: 1-20   

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavu

Foto: Eva Sýkorováe-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.