e-zahradnik.cz

rozvolněná výsadba

Dobrý den,prosím o radu,potřebuji osadit 20metrů podél plotu,jižní strana,ale nevím zda-li mohu kombinovat jehličnany(túje,tis,cypřišek..)s opadavými keři(wajgelie,zákula,svída,ruj,tavola,komula..)výškový rozdíl mi nevadí.Děkuji za odpověd.

mašková - 13. 12. 2011 - 12:46:38

Přidejte odpověď
* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

* Jméno:

  E-mail:

* Text:

  Obrázek:

(Pouze formát jpg, max. šířka 640px)

Vyplňte "nospam"
(Ochrana proti spamu)

   Pravidla pro přidání otázky (odpovědi)

Zobrazit odpovědi: 1-20   

Dobrý den.
Kombinovat to můžete,ale nevím jaký máte s výsadbou záměr.Pokud to má být jen pro okrasu,tak si to namyslete,aby se Vám to líbilo a v podstatě je to jedno,jak vše při výsadbě seřadíte.Pokud má mýt výsadba i účel jakéhosi živého plotu pro ochranu Vašeho soukromí,tak to z praktického a nakonec i z estetického hlediska ztrácí smysl,proto že listnáče na zimu opadají.Při kombinaci výsadby také (to je důležité) dbejte na to,že každý druh listnáče i jehličňanu má jiný tvar růstu a ikdyž říkáte, že výškový rozdíl Vám nevadí,ve finále až vše vyroste Vám to může vadit.Nesmíte také zapomenout na důležitou věc,že jehličnany musíte vysadit do kyselé půdy,čili vykopete jámu min.60x60 cm(raději větší) a do ní vsypete rašelinu a nebo hrabanku z jehličnatého lesa.Do takového substrátu potom vysadíte jehličnan.Listnatým keřům většinou (pokud to nejsou rododendrony a nebo azalky) postačí výsadba do lepší hlíny ze zahrady.Doporučuji Vám, probrat záměr výsadby a výběr druhů na konkrétním místě se zahradníkem,proto že 20m.je dost velká plocha a případný nezdar by Vás později mrzel.

Josef Zavřel - 18. 12. 2011 - 09:14:57

Zobrazit odpovědi: 1-20   

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavu

Foto: Eva Sýkorováe-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.