e-zahradnik.cz

Pomozte najít ukradené bonsaje

Po domluvě s autorem a s jeho souhlasem zveřejňujeme obsah stránek www.bonsaie.unas.cz na našem serveru a připojujeme se s prosbou o spolupráci.

Pěstitel těchto bonsají (můj děda) pěstuje bonsaje skoro celý život. Některé bonsaje jsou staré více jak 40 let. Pěstování bonsají není jednoduchá věc a můj děda se jim hodně pečlivě věnoval.
2.5.2009 v noci mezi jednou hodinou a 7:30 se k nám na zahradu vloupali zloději a ukradli asi 90 bonsají v hodnotě 1,5 milionu korun. Viz Článek na IDnes.cz
Vloupali se k nám přes zadní zahradu a odnášeli bonsaje nahoru přes prudký kopec. Když poznali, že je to moc velká dřina, protože bonsaje jsou hodně těžké, otevřeli si naše hlavní vrata a vyváželi bonsaje naším „dvoukolákem“ ven do auta. Proto stihli ukrást tolik rostlin.
Není na tom nejhorší to, jakou mají bonsaje cenu v penězích, ale to, že můj děda je celý život pěstuje a má k nim nějaký vztah a pak mu to nějací s prominutím ha*lové ukradnou.

Proto Vás chci poprosit, abyste si prohlédli tyto fotografie a pokud tyto bonsaje někde uvidíte, kontaktujte prosím policii.

Ukázka některých ukradených bonsají:

Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai Ukradená bonsai

Zprávy a články k tomuto tématu:

Článek na IDnes.cz
Článek na tn.cz
Zpávy z 20.5.2009 na Primě

Článek
Článek v Mladé Frontě DNES

Máte-li možnost, zveřejněte prosím odkaz na stránky www.bonsaie.unas.cz ať se informace o krádeži dostane do co nejširšího povědomí veřejnosti.

Diskuze k článku:

tohle je hodne smutny, serezal bych je jak kone, uz jen kvuli tomu panovi.


Přidejte vlastní komentář:
  Jméno:
  E-mail:
* Text:

Vyplňte 'nospam'
(Ochrana proti spamu)

 

* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavue-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.