e-zahradnik.cz

Pozvánka na jarní květinovou výstavu Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc bude patřit květinám opět od 19. do 22. dubna 2012, kdy bude pokračovat další jarní etapou. Jedná se o nejstarší a největší květinovou soutěž a zároveň výstavu u nás, která bývá již tradičně doprovázena jarními zahradnickými trhy.

Pozvánka na jarní květinovou výstavu Flora Olomouc

S nabídkou květin, okrasných dřevin, rostlin a zahradnických potřeb se představí zahraniční i tuzemští vystavovatelé a pěstitelské firmy.

Hlavní expozici v největším výstavním pavilonu A roztančí Zahrada v pohybu – pestrobarevná spirála plná rozkvetlých jarních kytic tulipánů, lilií, narcisů a hyacintů, balkonovek, řezaných i hrnkových rostlin. Návštěvníkům se naskytne možnost zhlédnout květinová aranžmá koncipovaná jako tryskající fontány a klenby ze zavěšených rostlin symbolizujících proměnlivou jarní oblohu. Autorem této nezvykle pojaté expozice je proslulý zahradní architekt Ivan Otruba. Květiny do výstavní expozice přivezou vídenští městští zahradníci.

Svaz květinářů a floristů ČR se letos představí vlastními květinovými přehlídkami a soutěžními exponáty floristického květinového klání na téma Kytice pro muže.

Zelené výpěstky přivezou členové Svazu školkařů ČR a prezentovat se budou i zahradnické školy a ekologická centra. Pavilon E zaplní Výroční slavnost, expozice Českého zahrádkářského svazu, věnovaná letošnímu 55. výroční jeho založení.

Floru již pravidelně doplní i zahradnické trhy a veletrh zahradní mechanizace Hortifarm. V pavilonech G a H známého výstaviště Flora, stejně tak jako na venkovních plochách si budou moci návštěvníci nejen prohlédnout, ale i zakoupit nebo objednat zboží úzce související s pracemi na zahradě: Skleníky, nářadí, techniku jako jsou například sekačky, různé druhy zahradnických nůžek, pily, dřevěné altánky atd.

Brány výstavy se široké veřejnosti otevřou denně vždy od 9 do 18 hodin. V neděli 22.4.však pouze do 17ti hodin.

Srdečně všechny zveme k příjemné procházce a nákupu ve Smetanových městských sadech Olomouc, kde na výstavě Flora Olomouc jistě načerpáte mnoho nové inspirace pro následující zahrádkářskou sezonu roku 2012.
 

Zuzana Bohdalová


 

Diskuze k článku:

Dosud nebyl přidán žádný komentář k tomuto tématu.


Přidejte vlastní komentář:
  Jméno:
  E-mail:
* Text:

Vyplňte 'nospam'
(Ochrana proti spamu)

 

* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavue-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.