e-zahradnik.cz

Kamélie a chladná krása kovu

Pokud vám učarovaly kamélie a rádi navštěvujete zámky, nenechte si ujít výstavu Kamelie a chladná krása kovu pořádanou na státním zámku Rájec nad Svitavou od 2. do 11. března 2012. K vidění je velké množství nádherných vazeb i živých rostlin, které jsou spolu s uměleckými předměty z litiny, mosazi, cínu a jiných kovů vkusně zakomponovány do historického exteriéru zámku. Při volném průchodu zámkem vám v jednotlivých místnostech průvodci podají zajímavý výklad.

Zvídavější návštěvníci v pátek 2. a 9. března v 15 hodin jistě rádi vyslechnou přednášku o pěstování a shlédnou ukázky aranžování kamélií.

Na nádvoří zámku můžete mimo jiné ochutnat tradiční trdelník, nebo se podívat na ukázku kovářské práce a v galerii Kruh vás zahřeje ochutnáva čaje.

Mnoho různých kultivarů kamélií je k vidění, ale i k zakoupení, přímo v zámeckých sklenících.

Výstava je mimo pondělí otevřena každý den od 9 do 16 a o víkendu od 9 do 17 hodin. Plné vstupné na výstavu zakoupíte za 100,- a snížené za 80,- Kč. Otvírací doba skleníků, je po dobu výstavy shodná s otvírací dobou zámku a za vstup dáte 10,- Kč.

Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu Výstava - Kamélie a chladná krása kovu


 

Petr Hroš


 

Diskuze k článku:

Dosud nebyl přidán žádný komentář k tomuto tématu.


Přidejte vlastní komentář:
  Jméno:
  E-mail:
* Text:

Vyplňte 'nospam'
(Ochrana proti spamu)

 

* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavue-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.