e-zahradnik.cz

Pozvánka na výstavu: Kvetoucí orchideje

Pokud sami pěstujete orchideje, nebo se Vám tyto nádherné rostliny jen líbí, jistě by jste si neměli nechat ujít výstavu kvetoucích orchidejí pořádanou od 5. do 6. listopadu 2011 botanickou zahradou Menedlovy university v Brně. Právě v této době kvetou velkokvěté druhy a kříženci ze skupiny amerického rodu Cattleya, Laelia a jejich kříženci. V případě zájmu můžete na výstavě shlédnout film s názornou ukázkou základních pěstitelských postupů. Pro ty, kteří potřebují poradit, je zřízena i poradenská služba k pěstování orchidejí .

Jedinečná sbírka orchidejí botanické zahrady Mendelovy university patří bezesporu k nejkrásnějším ve střední Evropě. Sbírka orchidejí byla založena již v roce 1967 a v současné době je zde soustředěno 4 000 taxonů tropických orchidejí, které pochází zejména z oblastí Střední a Jižní Ameriky, jihovýchodní Asie, Afriky (zejména Madagaskaru), Austrálie a Nové Guiney. Jako jedna z prvních v Československu zde byla v roce 1970 založena laboratoř pro množení orchidejí metodou in-vitro.

Najdete zde především rody Paphiopedilum, Dendrobium, Bulbophyllum, Stanhopea, Phalaenopsis. Součástí sbírky je také genofond hybridů komerčně zajímavých rodů Cattleya, Laelia, Brassavola, Cymbidium, Oncidium a jiné.

Do botanické zahrady se dostanete hlavním vchodem z třídy Generála Píky 1 (zastávka tramvají 9 a 11, zastávka Bieblova). Otevřeno oba dny od 10 do 17 hodin. Vstupné je 50,- Kč. Zlevněné vstupné pro děti od 6 do 15 let, studenty do 26 let a seniory je 30,- Kč. Rodinné vstupné koupíte za 120,- Kč a děti do 6 let, ZTP a průvodci ZTP mají vstup zdarma.

Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje Kvetoucí orchideje

Pokud se Vám po shlédnutí výstavy orchidejí nebude chtít ještě domů, můžete si den zpestřit procházkou po areálu botanické zahrady, která právě nyní překypuje nádhernými podzimními barvami.

Kosatec

(Fotografie zhotoveny v botanické zahradě Mendelovy university v Brně)

Petr Hroš

Diskuze k článku:

Dosud nebyl přidán žádný komentář k tomuto tématu.


Přidejte vlastní komentář:
  Jméno:
  E-mail:
* Text:

Vyplňte 'nospam'
(Ochrana proti spamu)

 

* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavue-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.