e-zahradnik.cz

Výstava Barvy podzimu

Právě v těchto dnech probíhá v botanické zahradě Mendelovy university v Brně výstava Barvy podzimu. Pokud také chcete na vlastní oči vidět botanickou zahradu barvící se do podzimních odstínů máte jedinečnou příležitost. Měli by jste si ale pospíšit, neboť výstava bude otevřená jen do 26.9.2011
 

Výstava Barvy podzimu

Výstava Barvy podzimu je tradiční akce pořádanou Mendelovou universitou. Její termín je většinou na konci září, nebo začátkem října. Právě v tomto období se listí začíná barvit do krásných podzimních tónů a příroda nám ukazuje každoroční, pokaždé jiné, ale pokaždé krásné podzimní představení.
 
Obdivovat můžete kanadský národní strom javor cukrový (Acer sacharum) jehož zářivě zlatě oranžová barva patří k prvním v arboretu. Vaši pozornost jistě upoutá i jedna z mnoha zde pěstovaných okrasných trav, právě kvetoucí tráva Pampová (Cortaderia selloana).
 

Výstava Barvy podzimu

Tento rok je výstava doplněna o lovecké trofeje a něco pěkného si můžete odnést i z prodejní akce skalničkářů. Velkým lákadlem je také možnost prohlídky skleníků s unikátní sbírkou orchidejí. A jelikož nám nyní počasí přeje, věřím, že vám procházka po brněnském arboretu dokáže zpříjemnit nadcházející dny.
 
V sobotu a v neděli (10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00) můžete absolvovat prohlídka podzimního areálu arboreta i s průvodcem.
 
Do zahrady se dostanete hlavním vchodem z třídy Generála Píky 1 (zastávka tramvají 9 a 11, zastávka Bieblova), nebo dolním vchodem z parkoviště na ulici Drobného. Výstava je otevřena od 23.9. do 26.9. a to od 9 do 18 hodin. Vstupné je 50 Kč, 30 Kč pro děti, studenty a seniory a za rodinné vstupné zaplatíte 120 Kč. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma. Služby průvodce jsou za 20 Kč.
 

Výstava Barvy podzimu

(Fotografie zhotoveny v botanické zahradě Mendelovy university v Brně)

Petr Hroš

Diskuze k článku:

Dosud nebyl přidán žádný komentář k tomuto tématu.


Přidejte vlastní komentář:
  Jméno:
  E-mail:
* Text:

Vyplňte 'nospam'
(Ochrana proti spamu)

 

* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavue-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.