e-zahradnik.cz

Jak získat kvalitní zahradní nábytek

Nábytková sestava je ozdobou každé zahrady nebo terasy. Dávno pryč jsou ty doby, kdy byly v kurzu plastové židle a stoly. Trendy u zahradního nábytku jsou nyní zcela odlišné: velkou oblibu si v posledních letech získaly především kvalitní dřeviny.
 

Zahradní nábytek

Z jakých druhů dřevin lze vybírat?

Pokud si chcete dopřát pohodlné posezení a zároveň si na zahradu pořídit elegantní doplněk, máte na trhu z čeho vybírat. Červenohnědé meranti, elegantní balau, tropický eukalyptus, exkluzivní teak nebo atraktivní švédská borovice – židle, křesla, stoly, lavice či lehátka vznikají z exotického i prověřeného dřeva a zahradní nábytek z těchto stromů je vhodný na každou zahradu.
 

Chraňte se před vnějšími vlivy díky kvalitnímu dřevu

Důvodem je značná odolnost proti vlhkosti, plísním i hmyzu. Zejména teak je známý svou extrémně dlouhou životností, proto je využíván i k výrobě lodí. Častým změnám evropského počasí a kyselým dešťům zase zdatně čelí zahradní nábytek z tropického eukalyptu. Ovšem i ostatní zmiňované dřeviny se mohou pochlubit vynikajícími vlastnostmi. Záleží tedy jen na vás, která barva a struktura dřeva je vám bližší.
 

Nábytkové sestavy jsou ideální

Někteří prodejci nabízí zákazníkům možnost vytvořit si zahradní nábytkovou sestavu přesně podle svých představ. Můžete tedy různě kombinovat dřevěné stoly, pevná nebo polohovací křesla, lehátka, zahradní houpačky i praktické servírovací stolky. Sestavu tak snadno přizpůsobíte představám o následném využití. Kdo nepotřebuje polohování křesel, zvolí pevná, která bývají zpravidla i levnější. Kdo mívá často návštěvy, koupí raději o lavici víc a podobně.

V poslední době se o slovo hlásí také hliníkový nábytek nebo zahradní nábytek v kombinaci dřevo – hliník. Specializovaní prodejci i obchodní řetězce se tak snaží zákazníkům nabídnout alternativu k dominantním dřevěným sestavám. Tento alternativní zahradní nábytek vyniká lehkostí a odolnou povrchovou úpravou.
 

Získejte větší komfort s doplňky

Pohodu u kávy s rodinou nebo přáteli ještě umocní několik praktických doplňků. Elegantní slunečníky vás spolehlivě ochrání před horkými slunečními paprsky. K dostání jsou v mnoha variantách – od nepřeberného množství barev po technické provedení s boční nohou a naklápěcím kloubem.

Komfort při posezení v zahradní houpačce, lehátku a polohovatelných i pevných křeslech zvýší polstrované potahy, které jsou na trhu i v žádaném oboustranném provedení. Potahy vybavené zipem je možné po vyjmutí vnitřku bez obav prát.

Estetický dojem z vašeho balkónu či terasy pozvednou jednoduše smontovatelné podlahové dlaždice z teaku nebo akátu, které bez problémů snáší střídání suchého a vlhkého prostředí. Zapojte fantazii a slaďte podlahu se svojí novou nábytkovou sestavou.
 

Nezapomínejte na péči o dřevo

Každý majitel zahradního nábytku ze dřeva by měl myslet i na potřebnou péči, kterou si elegantní sestavy právem zaslouží. Pravidelná údržba vhodnými ošetřovacími prostředky dřevo ochrání, podpoří jeho životnost a obnoví i ošetří jeho povrch.

Komerční článek

Foto: Eva Sýkorová

Baví vás psát o pěstování rostlin, stromů a dalších zahradnických tématech a chtěli byste se s ostatními podělit o své zkušenosti? Rádi vaše články zveřejníme.
Více...
 
Pořádáte zahradnickou výstavu, veletrh či přednášku, nebo o takové výstavě víte? Provozujete zahradnictví a pořádáte nějakou zajímavou akci? Neváhejte a dejte o ní vědět ostatním.
Přidat výstavue-zahradnik.cz - magazín pro pěstitele a zahrádkáře
Copyright © 2002 - 2016. Všechna práva vyhrazena.